Neohodnotené

Prevodovka VARI DSK 317.1/S

Dvojkolesová prevodovka VARI pochádza z Českej republiky. Prevodovka užívateľom ponúka 3 rýchlosti vpred a jednu spiatočku. Prevodovka má dve kolesá, ktoré umožňujú nastavovanie uzávierky a voľnobežky pre prácu na poli alebo jazdu po ceste. Na prednej strane prevodovky sú osadené dve 5 kg a jedno 33 kg závažie, v kolese sú dva vnútorné a jedno vonkajšie závažie spolu cca 25 kg. Používanie je pre nového užívateľa spočiatku fyzicky náročné, no praxou a zakúpením toho správneho príslušenstva si Vašu prácu dokážete výrazne uľahčiť. Značka VARI má naozaj bohatú históriu a mnohé skúsenosti s výrobou a predajom záhradkárskych strojov. Prevodovky VARI sú naozaj kvalitné a poslúžia Vám dlhé roky. Prevodovka VARI splní Vaše nároky pri práci v záhrade a taktiež Vám pomôže s prevozom rôzneho materiálu pri dome alebo dreva z lesa.

✅ 4 rýchlosti: 3vpred a 1vzad
✅ Uznávaný výrobca VARI
✅ Široká ponuka príslušenstva
Môžeme doručiť do:
18.4.2024
Možnosti doručenia
Skladom
Kód: ZT-010-003-
Značka: VARI
1 800 € / ks
Kategória: TECHNIKA
Hmotnosť: 176 kg
K malotraktorom: VARI
Použitie: Celoročne
Triedenie: Prevodovky

Mechanická, trojstupňová prevodovka so spiatočkou. Radenie prevodových stupňov je ručné - radiacou pákou. Rýchlosti však nieje možné radiť počas jazdy, pri radení musíte zastaviť. Spojenie prevodovky a hnacej jednotky je zabezpečené prostredníctvom bubnovej odstredivej spojky s priemerom bubna 80mm.

 

Kolesa VARI a dodavane zavazia

Rýchlosť jazdy malotraktora VARI závisí od použitej motorovej jednotky a od jej pracovných otáčok. Spravidla ide o rozsah 3000 až 5000 ot/min. V takom prípade je rýchlosť traktora pri prvom prevodovom stupni cca 3,1 km/h, pri druhom je to cca 10,5 km/h a pri treťom cca 13,8 km/h. Spiatočka pôjde rýchlosťou cca 3,4 km/h. Použité pneumatiky na prevodovke majú dezén pre čo najlepší záber pri práci, ich rozmer je 5,00-12 a ich priemer po nafúkaní na disku je 570mm. Rozchod kolies v osi je 60cm, vzdialenosť kolies z vnútornej strany je 47cm.

 

Uchyt a bolcen pre prislusenstvo a vyskla uchytu VARI


Prevodovky VARI sú rokmi overené a dobre zvládajú všetky náročné práce ako oranie, vyorávanie alebo sadenie zemiakov. Veľkou výhodou prevodoviek VARI je možnosť prestavby na rotavátor za použitia kypriacich nožov KUK a KUR. Rotačný kyprič VARI je profi rotavátorom, ktorý umožňuje radiť rýchlosti a dokáže sa pohybovať vzad. Správnou a pravidelnou údržbou dosiahnete dlhodobú životnosť prevodovky. Malotraktory VARI sú verným pomocníkom v záhradách, kde sa štvorkolesový traktor nedostane. Jeho rozmery umožňujú prejazd a otáčanie na úzkom priestore. Príslušenstva k traktorom z našej výroby pomôžu pri práci vo vašich záhradkách, vinohradoch, ale aj pri preprave materiálu a drobnej ťažbe.

 

VARINA a vyroávač zemiakov TECAK

 

VARINA, pluh orací a návleky TECAK