Neohodnotené

Prevodovka AGZAT AGRO PROFI DIF

Dvojkolesový podvozok AGZAT slovenskej výroby. Poctivé ozubenia zaisťujú dlhú životnosť a spoľahlivosť. Prevodovka svojim užívateľom ponúka 3 rýchlosti vpred a jednu vzad. Na prednej strane prevodovky sú štandardne dodávané štyri 5 kg a jedno 33 kg závažie, v oboch kolesách sú vnútorné závažia s hmotnosťou 5 kg. Táto verzia podvozku disponuje taktiež uzávierkou diferenciálu. V praxi ide o jednu ovládaciu páku naviac, ktorá umožňuje otvárať a zatvárať uzávierku kolies z miesta obsluhy bez toho, aby bolo potrebné zohnúť sa ku kolesám. Zakúpením toho správneho príslušenstva si Vašu prácu dokážete ohromne uľahčiť. Garantujeme Vám, že kúpu prevodovky AGZAT neoľutujete. Malotraktor hravo splní Vaše nároky pri obrábaní pôdy vo Vašej záhrade a taktiež Vám pomôže s prevozom rôzneho materiálu okolo domu alebo dreva z lesa.

✅ 4 rýchlosti - 3vpred a 1vzad
✅ Uzávierka diferenciálu
✅ Široká ponuka príslušenstva
Môžeme doručiť do:
20.6.2024
Možnosti doručenia
Skladom
Kód: ZT-010-002-
Značka: AGZAT
2 699 € / ks
Kategória: TECHNIKA
Hmotnosť: 231 kg
K malotraktorom: AGZAT
Použitie: Celoročne
Triedenie: Prevodovky

Mechanická, trojstupňová prevodovka so spiatočkou. Radenie prevodových stupňov je ručné - radiacou pákou. Rýchlosti však nieje možné radiť počas jazdy, pri radení musíte zastaviť. Spojenie prevodovky a hnacej jednotky je zabezpečené prostredníctvom bubnovej odstredivej spojky s priemerom bubna 120mm.

 

Uzávierka diferenciálu a predný vývodový hriadel

Tento model prevodovky taktiež diferenciál s mechanickou uzávierkou, ide o ovládaciu páku naviac, ktorou viete uzavrieť kolesá, aby traktor držal smer. Pri oraní sa nebudete musieť pre otočenie na konci poľa zohýnať ku kolesám na vypnutie a zapnutie uzávierky kolies. Má taktiež predný vývodový hriadeľ umožňujúci pripojenie prídavných zariadení, ktoré vyžadujú pohon, ako napr. obracačka sena.

Kolesa AGZAT a dodavane zavazia

Rýchlosť malotraktora AGZAT závisí od použitej motorovej jednotky a od jej pracovných otáčok. Spravidla ide o rozsah 3200 až 5000 ot/min. V takom prípade je rýchlosť traktora pri prvom prevodovom stupni 2,6-4,2 km/h, pri druhom je to 4,9-7,6 km/h a pri treťom 10,0-15,0 km/h. Spiatočka pôjde rýchlosťou 1,6-2,5 km/h. Použité pneumatiky na prevodovke majú dezén pre čo najlepší záber pri práci, ich rozmer je 5,00-12 a ich priemer po nafúkaní na disku je 535mm. Rozchod kolies v osi je 62cm, vzdialenosť kolies z vnútornej strany je 49cm.

 

Uchyt a bolcen pre prislusenstvo a vyskla uchytu AGZAT


Životnosť malotaraktorov AGZAT je všade známa. Z vlastných skúsenosti môžeme potvrdiť, že dodnes spoľahlivo fungujú agzaty vyrobené ešte v 90. rokoch. Pokiaľ sa budete o svoj dvojkolesový malotraktor poctivo starať podľa toho, ako uvádza výrobca v návode, mali by ste dosiahnuť životnosť 20 a viac rokov aj s prevodovkou vyrobenou dnes. Malotraktory AGZAT sú veľmi vhodným pomocníkom v záhradách, kde sa veľký švorkolesový traktor nedostane. Svojimi rozmermi umožňuje otáčanie na malom priestore. Rôzne druhy príslušenstva, ktoré nájdete v našej ponuke, pomáhajú pri širokej škále prác vo vašich záhradkách, vinohradoch, ale aj pri preprave materiálu a drobnej ťažbe dreva.

 

AGZAT a sadzač zemiakov TECAK

 

Pluh obracak s malotraktorom AGZAT

 

Kyprič TECAK s agzatom